«2023 елда Татарстан Республикасының консолидацияләнгән бюджетын үтәү йомгаклары һәм 2024 елга финанс, казначылык һәм салым органнарының бурычлары турында» Татарстан Республикасы финанс, казначылык һәм салым органнарының республика киңәшмәсе

2023 елның 15 декабре, җомга

2023 елның 15 декабрендә Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында Р.Н. Миңнеханов рәислегендә Россия Федерациясе Финанс министры А. Г. Силуанов, Федераль казначылык җитәкчесе Р. Е. Артюхин, Федераль салым хезмәте җитәкчесе урынбасары В. В. Бациев катнашында Татарстан Республикасы финанс, казначылык һәм салым органнарының берләштерелгән 2023 елга Татарстан Республикасы бюджеты һәм 2024 елга финанс, казначылык һәм салым органнары бурычлары».

Республика муниципаль районнары һәм шәһәр округлары башлыклары видеоконференцэлемтә режимында катнаштылар.

Киңәшмәнең көн тәртибендә ведомстволарның 2023 елдагы эш йомгаклары һәм 2024 елга бурычлары турындагы докладлар белән Федераль салым хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсе җитәкчеләре Сафиуллин М. А., Татарстан Республикасы Финанс министрлыгы, Федераль казначылыкның Татарстан Республикасы буенча идарәсе җитәкчеләре Нуриәхмәтов Р.Х. чыгыш ясадылар.

Киңәшмәгә йомгак ясап, Татарстан Республикасы Р.Н.Миңнеханов 2023 ел йомгаклары буенча көтелгән алдан исәпләнгән саннарны төп икътисади күрсәткечләр буенча атады. «Агымдагы катлаулы шартларда без икътисади күрсәткечләр үсешен тәэмин итә алдык», - дип ассызыклады ул.

Коллегия эшендә «ТР ИСТҮ» ДБУдан директор А.Н. Кудрявцева катнашты.