Татарстан Республикасы дәүләт идарәсенең Цифрлы үсеш министрлыгы коллегиясенең киңәйтелгән утырышы

2024 елның 19 гыйнвары, җомга

19 гыйнвар, 2024 «Татарстан Республикасы мәгълүмати технологияләр һәм элемтә тармагының 2023 елдагы эш йомгаклары һәм 2024 елга бурычлары турында» Татарстан Республикасы дәүләт идарәсе Цифрлы үсеш министрлыгы коллегиясенең киңәйтелгән утырышы узды. Анда Татарстан Республикасы Рәисе Миңнеханов Р. Н., «Россия Почтасы» АҖ генераль директоры Волков М. Ю., Россия Федерациясе цифрлы үсеш, элемтә һәм массакүләм коммуникацияләр министры урынбасары А. М. Шойтов., Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Ю. З. Камалтынов, Татарстан Республикасы Фәннәр академиясе президенты Р. Н. Миңнеханов, «Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләр Совет»  Ассоциациясе рәисе Э. С. Гобәйдуллин катнаштылар.

Видеоконференцэлемтә режимында коллегия утырышында Россия Федерациясе Хөкүмәте Рәисенең цифрлы икътисад һәм инновацияләр, элемтә, ММЧ, шулай ук мәдәният, туризм һәм спорт мәсьәләләре буенча урынбасары Чернышенко Д.Н. катнашты.

Хисап доклады белән Татарстан Республикасы дәүләт идарәсенең цифрлы үсеше, мәгълүмати технологияләр һәм элемтә министры А. Р. Хәйруллин чыгыш ясады.

Коллегия эшендә директор урынбасары А. Б. Гревцов катнашты.