Татарстан Республикасы спорт министрлыгы карамагындагы оешмалар белгечләрен укыту

2024 елның 30 гыйнвары, сишәмбе

2024 елның 30 гыйнварында «ТР ИСТҮ» дәүләт бюджет учреждениесендә бюджет өлкәсе мониторингы бүлеге башлыгы Җиһаншина Л.А. Татарстан Республикасы спорт министрлыгына караган оешмалар белгечләрен республика башкарма хакимияте органы карамагындагы дәүләт бюджет учреждениеләре эшчәнлегенең төп төрләренә караган гражданнарга һәм юридик оешмаларга хезмәт күрсәтү (эшләр башкару) өчен түләүне билгеләү тәртибен гамәлгә ашыру мәсьәләсе буенча укулар үткәрде.

Укытуда төп таләпләр, түләүле хезмәтләргә бәяләрне исәпләүгә якын килүләр, исәпләү мисаллары каралды, әлеге тематикага кагылышлы мәсьәләләр тикшерелде.

Дәрестә Татарстан Республикасы спорт министрлыгы карамагындагы 13 оешманың белгечләре, шулай ук «ТР ИСТҮ» ДБУ бюджет өлкәсе мониторингы бүлегенең социаль өлкәдә дәүләт (муниципаль) йөкләмәләрен мониторинглау, дәүләт хезмәтләрен стандартлаштыру секторы мөдире Морозова О. Е. катнашты.