Татарстан Республикасының бүлеп бирелгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эш төркеме киңәшмәсе

2024 елның 16 мае, пәнҗешәмбе

2024 елның 16 маенда видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәген булдыру һәм эшләве буенча эшче төркемнең чираттагы киңәшмәсе узды.

Киңәшмә барышында кайбер министрлыкларның эшчәнлегенә кагылышлы «Балалар һәм яшьләрдә сәләтләрне һәм талантларны ачыклау, аларга ярдәм итү һәм үстерү системасының нәтиҗәлелеге» дигән максатчан күрсәткечне арттыру чаралары турында мәсьәлә тыңланды һәм тикшерелде.

Утырыш эшендә «ТР ИСТҮ» ДБУдан директор А. Н. Кудрявцева, директор урынбасары А. Б. Гревцов, макроикътисади анализ бүлегенең баш белгече С. И. Айметова, икътисади планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең баш белгечләре Э.Ф. Зиннурова, Г.Р. Шәйхетдинова һәм предприятиеләр икътисады бүлеге башлыгы А.Р. Гыйльметдинов катнаштылар.