2024 елның 30 июле, сишәмбе

2024 елның 30 июлендә Татарстан Республикасының бүленгән ситуация үзәген төзү һәм эшләтеп җибәрү буенча эш төркеме җитәкчесе урынбасары – Татарстан Республикасы Фәннәр академиясе президенты Р. Н.Миңнеханов рәислегендә видеоконференция режимында «KAZAN DIGITAL WEEK – 2024» халыкара форум «Дәүләт идарәсендә цифрлы технологияләр» тематик юнәлеше кысаларында Татарстан Республикасы Ситуация үзәге стратегик сессиясен үткәрү программасы концепциясе проектын әзерләү максатларында киңәшмә уздырылды.

Киңәшмә эшендә Татарстан Республикасы дәүләт идарәсенең цифрлы үсеш министрлыгы, мәгълүмати технологияләр һәм элемтә министрлыгы, Татарстан Республикасы икътисад министрлыгы вәкилләре, «Россия Федерациясе Дәүләт Советы комиссияләренең эксперт-координация үзәге» коммерция, элемтә, цифрлы икътисад юнәлеше буенча комиссия аппараты җитәкчесе урынбасары Адамова Н.М. һәм башкалар катнашты.

Киңәшмә барышында Адамова Н.М. ның стратегик сессия тематикасы турындагы доклады тыңланды, фикер алышу өчен «ТР Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ДБУ тәкъдим иткән мәсьәләләр каралды. «ТР Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ДБУ директоры А. Н.Кудрявцева Татарстан Республикасы дәүләт һәм муниципаль идарә системасында ситуация үзәкләре системасының әйдәп баручы ролен һәм тәкъдим ителгән тематиканың актуальлеген билгеләп үтте.

«ТР Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ДБУдан киңәшмә эшендә шулай ук директор урынбасары Ч. Н. Гайзатуллина, макроикътисадый анализ бүлеге башлыгы Е. В. Баһаутдинова, макроикътисадый анализ бүлеге баш белгече С. И. Айметова катнаштылар.