Гражданнар һәм юридик затларның мөрәҗәгатьләре һәм гаризалары белән эшләү буенча интеграцияләнгән система булдыру концепциясе тезисларын эшләүгә якын килүләрне билгеләү мәсьәләсе буенча киңәшмә.

2024 елның 5 августы, дүшәмбе

2024 елның 5 августында 3.2 пункты йөкләмәсен үтәү йөзеннән  Татарстан Республикасының бүленгән ситуацион Үзәген төзү һәм эшләтеп җибәрү буенча эшче төркем киңәшмәсе беркетмәсенең 29.06.2024 № РН-12-183 видеоконференцэлемтә режимында «ТР Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ДБУ директоры А. Н. Кудрявцева рәислегендә гражданнар һәм юридик затларның мөрәҗәгатьләре һәм гаризалары белән эшләү буенча интеграцияләнгән системаны булдыру һәм эшләтеп җибәрү концепциясе тезисларын эшләүгә якын килү юлларын билгеләү максатларында киңәшмә уздырылды.

Киңәшмә эшендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы рәисе З. Р. Вәлиева, «Диалог Регионы» АНОның Татарстан Республикасы белән эшләү бүлеге, Татарстан Республикасында кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил, Татарстан Республикасы Рәисенең гражданнар мөрәҗәгатьләре белән эшләү идарәсе, Татарстан Республикасы Рәисенең мәгълүмат-аналитика идарәсе, «Казан шәһәре муниципаль берәмлеге Башкарма комитетының шәһәр трансформациясе үзәге» муниципаль бюджет учреждениесе, «Цифрлы Татарстан Республикасы трансформацияләре», «Инностейдж» компанияләр төркемнәре һ. б. катнаштылар.

Киңәшмә барышында катнашучыларның гражданнар һәм юридик затларның мөрәҗәгатьләре һәм гаризалары белән эшләү буенча интеграцияләнгән система булдыру өлешендә эшчәнлек юнәлешләре буенча тәкъдимнәре, Россия Федерациясенең башка субъектларында мондый системаларны булдыру тәҗрибәсе буенча мәгълүмат, системаның эшләвен тәэмин итү өчен тиешле мәгълүмати-аналитик платформалар булу, системаны булдыруга техник бирем эшләүгә куела торган таләпләр тыңланды.

«ТР Икътисади һәм социаль тикшеренүләр үзәге» ДБУдан киңәшмә эшендә директор урынбасары Ч. Н. Гайзатуллина, икътисадый планлаштыру һәм программалаштыру бүлегенең баш белгече Г. Р. Шәйхетдинова, макроикътисадый анализ бүлегенең баш белгече С. И. Айметова катнаштылар.